O   N Á S

Štěpán Blinka

Housle

Tento houslista se narodil v malé vesnici, kousek od Rožnova pod Radhoštěm. Houslím se věnuje od sedmi let, kdy začal navštěvovat základní uměleckou školu a cimbálovou muziku souboru Radhošť. Ve čtrnácti letech pokračoval ve své hudební kariéře na Brněnské konzervatoři pod vedením Miloše Vacka. Během svých studií absolvoval spoustu významných mezinárodních soutěží a reprezentoval Českou republiku například na Talents for Europe, kde se několikrát umístil na vítězných stupních. Dále pokračoval ve studiích na Janáčkově akademii múzických umění, během které zahájil svou profesní kariéru ve Vojenském uměleckém souboru Ondráš, kde se později vypracoval až na pozici vedoucího hudební a pěvecké složky.


Ondřej Tofel

Cimbál

Muzikantskou kariéru nastartoval díky tatínkovi, který je známým rozhlasovým redaktorem a vedoucím cimbálové muziky. Nejdříve se seznámil s houslemi, avšak posléze přesedlal k cimbálu. V prvních krůčcích se učil u cimbalisty Daniela Skály a dalších pedagogů v Ostravě. Začal působit v cimbálové muzice Konopjan a Valašský Vojvoda. Po nástupu na vysokou školu technického zaměření jeho zájem o cimbál klesl, avšak zanedlouho byl fascinován maďarskou a romskou lidovou hudbou, která jej inspirovala například k novým harmonickým nápadům. Ke správné interpretaci ho vedl přední maďarský cimbalista Lászlo Rácz, kterého pravidelně navštěvoval ve Vídni. V roce 2018 nastoupil do Vojenského uměleckého souboru Ondráš. 

SPOLEČNÁ CESTA DUA h&c

    Poprvé jsme se setkali ve Vojenském uměleckém souboru Ondráš, kde jsme společně působili čtyři roky. Během tohoto období jsme objevili spoustu společného nejen v hudebním světě, ale také v osobních postojích a hodnotách. V roce 2021, vlivem vzájemného hudebního porozumění, vzniklo DUO housle&cimbál. Cíle, které se od počátku snažíme maximálně naplnit, jsou profesionální interpretace skladeb, otevřená komunikace s klienty a osobní přístup.

R e z e r v a c e